Archbishop - buildy/equip

Prvně bych chtěl upozornit, že níže jsou jen sugesce pro dané buildy. AB se může udělat na XY způsobů a každý preferuje něco jiného.

Buildy

Primárně existuje 5 buildů pro Arch Bishopy - Full Support, ME Spammer, Adoramus, Battle/Melee a Hybrid Support.
Díky renewal mechanice máte možnost veliké flexibility u těchto buildů a tedy každý si ho může vyladit podle svého gusta.

Full Support

STR: 1
AGI: 1-x (zmírnění animačního delay)
VIT: 95+ (imunita na Stun)
INT: 92-120
DEX: 1-120 (snižuje cast time)
LUK: 1, 77, nebo 60-100 (Arc Angeling Card je dobrá pro AB díky zvýšenému SP regenu, ale potřebuje 77 base LUK)

FS build je klasickou možností pro ty, kteří chtějí držet partu na živu. Díky renewalu se již nemusí rozhodovat mezi DEX a VIT buildem. INT, VIT a DEX přesto zůstavají hlavnímy base staty pro toto AB. Ovlivňují totiž May HP, výši Healu a resist na statusy. STR využijete pouze na nostnost. Sacrament je jedním z hlavních skillů FS Arch Bishopa.

ME Spammer

STR: 1-30
AGI: 1-30
VIT: 1-x (nejčastěji 50+, 95 na stun immunitu)
INT: 92-120
DEX: 80-100
LUK: 80-100

Build navazuje na Priesta či High Priest s Magnus Exorcismus (ME) buildem. S Judex a Adoramus, ME AB zvládá i non-undead a non-demon monstera. Kvůli cast time ME, potřebuje tento build hodně DEX. Sacrament Vám pomůže zredukovat cast time ME, zatímco INT a LUK Vám přidají MATK.

Adoramus

S implementací updatu na 175/60 AB dostali další možnosti co za ně lze „normálně“ hrát. Adoramus navazuje na Priesta či High Priest s Magnus Exorcismus (ME) buildem. Základem bude pro Vás skill Adoramus se kterým jste schopni istantně zabít některé hráče a monstra. Zároveň dává i negativní statusy Decrease Agi a Blind.

Dobré je mít Full Judgement Set s Empowered Mace of Judgement abyste dosáhli maxima se skillem Adoramus. Záleží ale na situacích, kde se budete vyskytovat a tomu taky přizpůsobte svůj equip.

STR: 0-25 (nosnost)
AGI: 0-30 (zmírnění animačního delay)
VIT: 100+
INT: 110-120
DEX: 110-120
LUK: 0-77,100 (Arc Angeling Card je dobrá pro AB díky zvýšenému SP regenu, ale potřebuje 77 base LUK)

Battle/Melee

STR: 70-100
AGI: 90-120
VIT: 50-95
INT: 1-x
DEX: 40-60
LUK: 60-90+

Tento build navazuje na Melee Battle Priesta či High Priesta. Kdo je někdy hrál ví, že to není lehké a je třeba mít k tomu uzpůsobené skilly a build. Díky renewal mechanice Mace a Book zbraně nemají už ASPD penalty a je tedy více možností jak si s tímto buildem pohrát.

Je silně doporučeno si prvně vybrat zbraň, kterou chcete využívat. Zda pojedete Book nebo Mace. Při zbrani Book byste měli mít spíše více INT pro Matk boost skillu Duple Light. Zas při Mace spíše více STR. Vysoká AGI je předpoklad pro jakoukoliv možnost kvůli zvýšení ASPD při využití Duple Light. Při Mace můžete navíc využít Adrenaline Rush od Blacksmith classu.

Specializace

  • ASPD: Hlavní zaměření na max ASPD a STR. ASPD skrz AGI, equip a karty. STR kvůli Atk pro vyšší DPS.
  • Critical: zaměřen na vysokou Crit rate pro boost DMG. Crit rate záleží spíše od equipu a karet. Crit-boos stat jídla a skill Gloria jsou základem
  • Hindsight/Auto Cast: Výhodou je MATK boost z Duple Light, ale build je hodně závislý na equipu a kartách(Ring of flame lord, Kasa card, Snake hat/Chick Hat, Lady Solace/Baphomet Card, atd.). Se právným equipem a vysokou ASPD dokáže tento build dělat vysokou DPS.

Hybrid Support

STR: 30-50
AGI: 80-95
VIT: 95
INT: 92-100
DEX: 50-80
LUK: 70-100

Build je mix FS a Battle buildem.

Díky vysoké INT, VIT a LUK můžete supportit skoro tak dobře jako FS, ale navíc máte možnost samotného expení. Vysoká VIT a AGI poskytují status resistance pro WoE, a zároveň vyšší ASPD a HP.

Equipment

Zbraně

Mace of Judgement [2] - pro Adoramus, část Judgement Mora setu
Empowered Mace of Judgement [1] - lepší verze Mace of Judgement, část Judgement Mora setu
Divine Cross
Wand of Affection
Empowered Wand of Affection [1]
Glorious Cure Wand
Healing Staff
Recovery Light [2]

Armor

Head

Garment

Footgear

Shield

Round Buckler [1]
Valkyrja's Shield [1]
Bible of Promise(2nd Vol.) [1]
Stone Buckler

  • Karty:

Alice Card, Hodremlin Card a karty na Elemental redukce.


  • bylo převzato z iRO Wiki

Ghoustovo 3AB Build

popis: v podstatě FS AB 1) které se hodí do každé party na výpomoc, 2) na příležitostní tankování a 3) jako slušný zabiják. Ideální jako aktivní člen party i jako dual.

Staty

STR: 31 - aby jste mohli unést equip
AGI: 2 - point co zbyl
VIT: 120 - pro oblečení VIT temporálek, dále pro více HP, immunita
INT: 120 - pro více SP, rychlejší cast
DEX: 120 - pro oblečení DEX temporálek, rychlejší cast
LUK: 1

Skilly


Proč jsem zvolil tyhle skilly?
Budu řešit jen AB…Mezi Judex lvl 1 a 4 není zas až tak velký rozdíl a FS AB má nedostatek skillů. Highest Heal 5 vám umožní opravdu hodně healovat. Offertorium z vás udělá Healovacího boha, který jedním Highest Healem dá klidně 80K. Epiclesis je vlastně plošný ress, na čas navýší MAXHP a navíc doplňuje plošně SP. Clementia a Canto Candidus jsou bez debat. Sacramento potřebuje skoro každá postava, aby se jí zredukoval FCT. Clearance je též důležitý, aby jste mohli zrušit Agi Up MVPka, Cecilky v Biu,… či aby jste mohli zrušit RK Frenzy nebo Suře MS.

Equip

Top Headgear: +7 Dress Hat Parus Card
Mid Headgear:Sunglasses [1]Nigtmare card nebo si připravte jinou hatku s Nightmare card na change
Low Headgear: Chilly Breath
Armor: +5 Boitata Armor Marc card
Weapon: +9 Light of Recovery
Shield: +9 Valkyrja's Shield, Alice card na MVP / Platinum Shield mimo MVP
Garment: Giant Faceworm Snake Skin (GSS), +10 DEX, Noxious Card
Boots: +6 Temporal Boots of Dexterity, Spell 5, Reckless Magic, Verit card
ACC: Diabolus Ring, Phen card
ACC: Light of Cure, Cure lvl1

Povídačky kolem equipu: Osobně bych neztrácel příliš mnoho času s náročnějším equipem a soustředil se na další postavy. Výše uvedený build vám poslouží dostatečně všude. Díky Mitře s parusem, LoR a Dia. Ringu bude váš Heal opravdu silný. Díky DEX temporálkám budete rychle castit a díky Reckless Magicu se z vás i s lvl 1 Judexem stane zabiják, který bude dávat plošně i za 100K a 2x~3x/s (na lvlu 175). Nezapomeňte, že čím více mobů hitujete Judexem, tím větší je vaše šance, že Reckless Magic procitne. A protože máte následující equip, tak toho společně se SW opravdu hodně natankujete. A GSS vám zaručí dostatek SP/HP a DEX.

Playstyle: Vždy tvrdím, že AB je pravá ruka hráče. Ať jdu kamkoli či s kýmkoli, vždy mam svoje AB jako dual. Vtip tohohle buildu je vlastně v tom, že když chci něco opravdu tankovat (Bubáka, Ifrita, Bio MVP…) použiju RG nebo suru. Když chci něco rychle zabít použiju jiné útočné chary. Ale na tankování slabších MVP (Kiel, Orc Lord) či jejich zabíjení je tenhle build super. Zároveň poslouží jako dokonalý support celé partě. Se šikovnýma ručkama ale dokážete s tímhle buildem skoro vše…. tankovat Krakena, zabíjet obrovské vlaky v OGH či se stanete pánem Bio3 (kromě zabíjení kolegyně). Netvrdím, že je to nesnažší cesta, ale velice univerzální.

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.092 s |   | Copyright 2011-2024