Kde expit?, kde huntit?

Narozdíl od classicu, na renewalu začíná to pravé dobrodružství teprve, když dáte 99/70.

Nejdříve zajděte do Izlude a aktivujte si Exp Boost. Ten aktivujete tak, že si popovídáte se všema NPC vpravo ohledně refinementu (viz obrazek).


Jak to funguje? Jednou za den si jej aktivujete a na 30 minut budete dostávat o 50% expů navíc.

Ragnarok je velice propracovaná hra a je v ní spousta mechanik, map, buildů,…. proto každý má jiný herní styl. Pokusím se vám poradit univerzálně, kde expit jakékoli povolání. Mějte na mysli, že Ragnarok je hra o týmové spolupráci. Tedy nehrajte sami. Snažte navazovat kontakt a klidně se zeptejte ostatních. (když si nebude vědět rady nebo budete hledat partu, napiš klidně do main chatu, tak že napíšete #main). Pokud Vám mohu poradit jaký char do začátku hrát, tak Archer (Hunter-Sniper-Ranger), Thiefa (Assassin-Sinx-GX) či merchanta (blacksmith-WS mechanic) a zároveň si založit druhý účet a hrát Acolyta (Priesta-HP-AB). Na Ragnaroku je také zvykem hrát na dva a více účtů, které si snadno lognete a za pomocí ALT+TAB mezi nimi přepínáte. A tak hrajete například za Archera, tak i za Acolytu - není to žádný podvod, ba běžná věc. Dále Vás prosím, hodně čtěte na rebornu, hodně používejte databázi a hodně se ptejte hráčů ve hře či v main chatu.

Nejprve poradím úplným nováčkům a potom starým pardálům, jak využít vašich letitých znalostí Ragnaroku.

Pro úplné nováčky (0 - 99)

lvl 5 - 15

Za pomocí Kapry ve městě vyražte do Payonu, jděte do pravého dolního warpu a zabijte pár Spore.

lvl 10 - 20

Už by jste se měli poohlížet po nějakém parťákovi. Ve dvou se to lépe táhne a budete potřebovat někoho, kdo tankuje, někoho kdo zabíjí příšery. Například pokud jste archer, bodl by vám nějaký acolyta, který vám bude dávat Heal a později boosty. Nyní vyražte do Payonského dungeonu, tam se jde tak, že se nejdříve vydáte pravým horním warpem do Payonské vesničky a v ní si zamíříte doleva nahoru. Zde zabijte pár Zombie a Skeletonů.

lvl 20 - 30

Zamiřte na Orky. Jděte do Prontery a přes Kafru řekněte, že chcete do Orc Dungeonu. Do dungeonu zatím něchoďte, ale zabijte pár Orc Lady a Orc Warrior. Nebo také můžete zkusit další patro Payonského Dungeonu, ale změna je život.

lvl 30 - 50

Nyní provětrejte Metalingy pod Einbrochem (s chary co mohou tankovat) či Geographery nad Einbrochem (s chary které střílí na dálku). Zde si střádejte Iron a Iron Ore, které budete potřebovat později na enriched quest. Případně onu rudu také můžete dobře prodat.

lvl 50 - 70

V těchto levelech vás bude zhruba čekat přestupový quest, jakmile ho zvládnete, tak získejte pár jobů a podívejte se po midgardu. S novými skilly vám to chvíli poleze všude možně. Můžete zamířit do Orc Dungeonu, vyšších pater Payonského Dungeonu, do Morocckých pyramid, do Geffenské věže, Byalan Islandu, Ice Dungeonu, …
Také už máte možnost velice efektivně a rychle huntit. Dostatek zenů na fly wingy a hurá na to. Co se vám určitě neztratí je Creamy card - díky které můžete teleportovat. Orc Warrior card, kterou budete později potřebovat. Thara frog card, Peco Peco card, Zerom card, Phen card, Archer Skeleton card. A také je můžete dobře prodat. Využijte #trade nebo si dejte merchanta na tržiště a použijte @autotrade.

lvl 70 - 99

Než vstoupíte do tvrdšího expení, tak Vám doporučuji si vyhuntit expící čapku, která Vám přidá +30% Expů. Dále můžete využít Battle Manuálů z Cash Shopu či Haltera, aby vám to lépe běhalo. Teď už jste snad poznali pár lidí, kteří s vámi expí. Buď můžete expit všude možně po světě v posledních patrech dungeonů a zajisté je to také způsob, jak šťastně dosáhnout 99. Pokud tuto cestu zvolíte doporučuji Vám navštívit Eden a zde expy navíc za zabíjení mobů po světě Ale slíbil jsem Vám rychlý způsob. Tím jsou Desert Wolfové před vstupem do Ice Dungeonu. Zde je nejefektivnější si sehnat Priesta, který bude mít štít s Orc Warriorem a Safety Wall. Jednoduše natáhne pár vlků do Safety Wally je potankuje, Safety Wall bude spawnit stále na zem. A Dmg maker zabije vlak. Ideální dmg maker je Mage s Thunder Stormem nebo Assassin s Grimtoothem. Tímto způsobem stále zvětšujete vlaky dokud netaháte půlku mapy vlků a nezabíjete na 1 ránu…. zkrátka dokud nejste 99.

Potom co dáte 99 vás čeká přestup na advanced. Po znovuzrození jste silnější a opakujete stejný postup od lvlu 1-99.

Pro zkušené hráče (0 - 99)

Teď něco pro staré pardály, kteří se vrátili po letech na RO a chtějí zužitkovat svoje znalosti RO.
Založte si 5 účty: Maga, Acolytu, postavu kterou chcete expit, barda, dancku. (Pozor Warlock a Sorcerer potřebují drahý equip, aby dávali dmg, tedy jako první postavu to rozhodně nejezděte.) Vůbec se nestarejte o Equip, ten od NPC vám stačí, jste přece skilleři. Využijte Exp Boostu a expících čapek a také můžete koupit Battle Manualy či Haltera z Cash Shopu. Priest bude vaše pravá ruka, Mage váš expicí otrok, tak s nim ani nepřestupujte na wizarda. Nejdříve kuchněte nějakou Sporu - Zombie - Orc Lady - Metalinga - Geo. Jakmile budete mít Priesta se SW, tak napište, že sháníte Orc Warriora, toho vám za málo prodají. Pak jděte rovnou na vlky od lvlu 60 - 70. Natáhněte vlky spamujte SW a zabijte to thunder stormem. Pak rozjeďte s Bardem a danckou MS. Za 2 večery máte hotovo 99/70. Pokud máte od začátku Priesta či kamaráda s Priestem, tak jděte jen Spore - Orc Lady - Desert Wolf na lvlu 30. A během hodiny jste lvl 70 a vašim největším problémem bude možná tak přestup. A za další 1 hodinu až 2 jste 99.

Kde Expit (100 - 175)

Nejprve si dejte ještě trochu Desert Wolfů na nějaký ten jobík. Jakmile dosáhnete prvního zabijáckého skillu (Judex lvl 1, Arrrow Storm lvl 1). Začněte zabíjet Desert Wolfy sami a vymaxujte váš klíčový skill. Mějte na paměti, že vše co tu budu doporučovat potřebuje při nejmenším 2 chary (Arch Bishop a dmg maker).

105 - 110

Navštivte Airship Instanci - zde získáte equip do začátku. Navštivte Magmu 2 a tahejte velké vlaky. Udělejte si quest na enriched na vašem zabijákovi. Quest vyžaduje hodně věcí, ale vyplatí se do toho investovat čas, neboť jedna z nejlepších lokací pro získání enriched je právě magma 2 a navíc mnoho hráčů shání Enriched a tak je draze prodáte a vyděláte si na váš equip. Není hráče na Rebornu, který by měl dostatek Enriched. Všichni je huntí, všichni mají quest. Dále požádejte hráče zdali vám prodají Mora set pro váš char (musíte si najít ten správný). Dále potom požádejte hráče zdali vám prodají Tanos zbraň pro váš char, která vám za zabijení mobů bude doplňovat SP. Už teď vás čeká hodně studování ohledně RO. Protože Mora set a Tanos zbraně jsou klíčové pro spousta charů a dejte tomu čas, aby jste pochopili, jak to funguje. Zatím asi ani jedno ani druhé nevyhuntíte, ale za Enriched či za nějaké karty vám to ve hře každý rád prodá. Další věc kterou hned začněte dělat je syntéza crystalů. Za den krásně můžete získat aspoň 10 Pure Energy Crystalů, za které si později můžete pořídit velice cenné předměty nebo je dobře prodat.

110 - 120

Choďte stále do Magma2, zabijejte slabší MVP. MVP dávají hodně expů a už na to určitě netrpělivě čekáte. Ideální MVP: GTB, Eddga, Turtle, Dracula, Lady Tanee, Mistress, Orc Lord, Orc Hero, Moonlight, Amon Ra. Mějte na paměti že Amon Ra je zdroj Ygg. Berry, kterých časem budete potřebovat stovky. Zároveň Ygg Berry dobře prodáte. Za další Amon Ra a Mistrss jsou zdroj OCA. Aby jste všechny karty nemuseli huntit. … Udělejte si Quest do Mora. Z Mora získáte Mora coin a za to enchanty do vašeho Mora setu. V neposlední řadě navštivte s partou Devil Tower (DT) - tj lokace, která vás bude provázet až do 175.

120 - 130

Navštivte Ghost Palace, zde získáte Tanos zbraně. Tanos Zbraně se dají dobře prodat. Spousta lidí je opět shání. Choďte ještě chvíli do magmy2. Můžete zkusit těžší instanci: Jitterbug, ve které lze získat Pendant of Maelstrom, který je jeden z nejvzácnějších acc. V Jitterbugu si přijdou na své hlavně Maestro a Wanderer, neboť jsou tam pro ně sety. Začněte si troufat na těžší MVP, jako Atroce, Nighmare Amon Ra, Gloom, Detale. Zatím je zvládnete jen s pomocí, ale tyto 4 MVP jsou jedny z těch co nejvíce expí a jeden Detale vydá za hodiny v magmě. Zároveň Atroce je další zdroj Ygg Berry. A Nighmare Amon Ra s Gloomem další zdroj OCA. Nezapomeňte navštivovat Devil Tower s partou. Můžete zkusit Bio2, kde vám to bude na tomto levelu lézt (pokud vláčkujete) a zároveň zde padají crimson zbraně hned pro několik charů.

130 - 150

Teď přichází ta chvíle, kdy se vám otevírá spousta dalších instancí. Mezi ty nejdůležitejší patří OGH a Faceworm. Temporál Botky potřebuje snad každý lepší build. A spousta charů se modlí za dobrý Giant Faceworm Snake Skin (GSS), kde za úspěšné absolvování instance můžete náhodně dostat třeba +11 DEX či +9 STR apod. slotový GSS. Opět máte co nového studovat ohledně těchto dvou instancí a itemech. Neboť znalost Temporal botek je opravdu nutná. Dále v OGH máte možnost si přijít na spoustu Enriched. A zkuste také Nightmare Glast Heim (NGH) (vstup nalevo od Hugina), kde je velké množství mobů z OGH a tak se tato lokace pravděpodobně stane Vaším hlavním přijmem Enriched. Další instanci kterou můžete navšívit je Charleston , kterou ocení zejména Mechanik. Z MVP můžete zabíjet stále Atroce, Nightmare Amon Ra, Detale, Gloom, nově pak Satan (který dává opravdu hodně expů), Ifrit, Beelzebub. Nezapomeňte stále chodit do Devil Toweru. Je také čas si zkusit zajít s velkou partou do Endless Toweru. Dále navštivte Valkyrie do Odinu. Valky Shield je pořád jeden z nejlepších štítů ve hře. Dále můžete zavítat do Malaye a třeba pokusit se vyhuntit bayani equip jako Kalasag (nejlepší štít ve hře) nebo tetovačky, které jsou důležitými acc - questy jsou krátké, ale ke každému MVP (Bangungot, Buwaya, Bakonawa) je potřeba udělat extraquest začít můžete tady. Nakonec můžete začít s Arsinoe, což je řada questů, spousty MVP, ze kterých padají velice cenný equip, spousta OCA, BB či si přijdete na slušně zenů.

150 - 175

Jedna z nových Instancí, která vám přibyla je Bios Island, kde se dají získat velice mocné armory. Určitě je na čase, aby jste se vydali do Endless Cellaru. Nakonec Navštivte BIO 3 a BIO4 lokace. Ve kterých padají cenné věci pro spousta povolání. Potom můžete využít bioenchantu. Pořád můžete navštěvovat DT a zabíjet výše uvedené MVP. V neposlední řadě můžete navštívit Guildovní Dungeony, kde můžete se pokusit zabít velice silné MVP, ze kterých padají MCA a vzácné předměty. Vstup do GD a Bio přes NPC Hudla nad pronterou uprostřed mapy, kde býval vstup do guildovních hradů (viz obrázek).


Určitě jsem na spoustu lokací zapomněl a nebojte, že pro vás hra 175 lvlem skončí. Mám Spoustu různých postav lvl 175 a pořád je co objevovat: nové buildy, nové lokace, nové nápady, pořád je v čem se zlepšovat i po letech hraní a pořád to člověka nepřestává bavit :D

S pozdravem a přáním příjemné hry Ghoust

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.081 s |   | Copyright 2011-2023