Dobrá rada na začátek

Pročtěte si pravidla.

Buďte slušní. Tedy nemluvte SPROSTĚ!!!
Buďte ohleduplní k ostatním hráčům.

Zapněte si Main Chat příkazem @m on. Najdete tak snadněji partu a bude se vám lépe komunikovat s ostatními hráči.
Nebojte se zeptat zkušenějších hráčů ve hře nebo na fóru. Ale nejdřív si zkuste odpověď vypátrat sami (např. zde na wiki, zejména v sekci faq, nebo použijte vyhledávání). Odpovídání na banality je otravné a svědčí o tom, že nemáte zájem něco pro hru dělat sami (to, že jste se dostali až sem už něco znamená ;-) ).
Další možností je přijít za námi na IRC. Ptejte si ihned, na odpověd vyčkejte.
Potřebujete-li kontaktovat GM, využijte ve hře request ticket, nebo mimo hru kontakty viz GM tým.

Poděkujte pokud vám někdo poradí.
Přiznejte si chybu (opravdu je velmi nepříjemné když si někdo nechce priznat vlastní chybu…).Hra nabízí obrovské množství nejrůznějších aktivit a tak se nabízí otázka čím začít.

  • Nejprve si vyberte povolání, jako novice máte sice začátečnické výhody, ale v tuto chvíli je již na čase postoupit dál.
  • Již v novice zóně jste mohli zabíjet moby a tím získávát zkušenosti - tedy expit. Podívejte se na kterých mobech je doporučno expit následně.
  • Za zabíjení mobů můžete získat více zkušeností díky huntům a opakovatelným exp questům.
  • Aby vám šla činnost lépe od ruky, pořiďte si lepší vybavení, ať už od npc, nebo od hráčů na tržnici (pozor: ne všechny věci oblékne každý - záleží na konkrétním povolání a dosaženém levelu).
  • Platidlem na Rebornu jsou zeny, jak nejlépe vydělat něco do začátku, naleznete zde.
  • Nebuďte na svých cestách sami, najděte hráče na podobné úrovni, vytvořte partu a hrajte společně, případně se později staňte členy aktivní guildy. Pokecat si můžete přes Mumble a TeamSpeak.
  • Další činností je plnění nejrůznějších úkolů - questů. Kromě výše zmíněných doporučuji v brzké době absolvovat Kapra quest (první úkol), dále se podívejte třeba na
  • Pořiďte si vlastního mazlíčka - peta. :-)


Pokud hrajete poprvé a začínáte novou postavu, pročtěte si topic k dané postavě na fóru, případně se podívejte na informace zde na wiki. Je velice nepříjemné zjistit, že vaše postava má úplně špatně rozdělené skilly a staty. (Přinejhorším použijte kouzelnou vílu.)

Pokud nevíte kde najdete jistého moba nebo z koho padá jistý item (předmět) můžete si ho najít v Reborn Databázi.

Nikdy neprodávejte neidentifikované nebo vzácné předměty NPC.
U vzácných předmětů většinou neodpovídá cena, za kterou je prodáte NPC ceně za kterou si je prodávají hráči mezi sebou.

Pokud si nejste jisti cenou předmětu, podívejt se do statistik obchodu, případně se zeptejte v tématu ceny na Reborn fóru.
Pokud chcete koupit/prodat/vyměnit předmět, pište to do Tradu chatu - (zapnutí @t on)! (Dokonce můžete dostat trest za obchodování v main chatu.) Naopak nepište na Trade chat nic co nesouvisí s obchodováním.
Neprodávejte předražené předměty na trhu, když jdou levněji koupit u NPC.
Nevíte-li jak si vydělat do začátku, koukněte sem

Pokud se někde zaseknete a nepůjde se vám lognout (např. díky nové lokaci a vaší neopatchovanou hrou) použijte reset pozice postavy v Control Panelu - zde. Do Control Panelu se přihlaš se stejným jménem a heslem jako do hry.

Stejně jako v reálném světě, i ve hře se bohužel občas vyskytne nějaký podvodník nebo zloděj. Chovejte se tak, abyste jim nenaletěli - nikdy nedávejte nikomu (ani GM!) přihlašovací údaje k Vašemu účtu, nepůjčujte dražší věci lidem o kterých bezpečně nevíte že jsou slušní, pokud Vás kontaktuje někdo kdo o sobě prohlašuje že je GM a chce po vás nějakou věc nebo account/mail, nebojte se ho požádat aby Vám napsal z GM postavy (např. [GM] Croc). Když už chybu uděláte, nebojte se kontaktovat GM, ať už vám zloděj navykládal cokoli - věci ztracené vlastní hloupostí se sice nevrací, ale zloději jsou považováni za škodnou a podle toho s nimi bude naloženo.

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.085 s |   | Copyright 2011-2023